Nápověda

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

[Úvodní stránka]  Ostatní >

Nápověda

Aplikace Digitální povodňový plán (dPP) je jedním ze základních modulů Povodňového informačního systému POVIS. Je to samostatná aplikace, která umožňuje prezentovat povodňové plány jak přes webové rozhraní, tak i nezávisle na síťovém připojení na samostatných počítačích, a to bez nutnosti instalace (program je spustitelný z DVD nebo přenosného USB disku). Textová a mapová část aplikace dPP jsou otevřené uživatelům, kteří si mohou sestavit obsah povodňového plánu podle svých představ a dostupných dat a provozovat ho v rámci jednotného systému dPP. Celý systém je navržen tak, aby kladl na uživatele minimální nároky a to včetně pořizovací ceny a provozních nákladů, které jsou nízké i proto, že aktualizaci povodňového plánu si může provádět provozovatel systému sám.

Pro správné zobrazení mapové části plánu ve starší verzi JAVA APLET je na vašem počítači nutná instalace bezplatného softwaru Java – Runtime Environment – JRE. V případě, že je z nějakého důvodu software Java nedostupný, bude textová část povodňového plánu stále přístupná, nefunkční budou jen mapy a související dotazy na databázi.

Některé dokumenty připojené k povodňovému plánu, jsou ve formátu PDF, pro správné zobrazení musíte mít instalován bezplatný prohlížeč Adobe Reader.

 


Ostatní > Nápověda

   | tisk | nahoru |

stránka help.htm aktualizována: 07.10.2021, publikována: 30.09.2022